Jak ušetřit za elektřinu?

 • 1. vyplňte formulář

  Zadejte hodnoty do formuláře - vyplnění zabere pár minut, ušetřit můžete mnoho.

 • 2. porovnejte nabídky a vyberte tu nejvýhodnější

  Snadné porovnání dodavatelů elektřiny na trhu a jejich nabídek.

 • 3. uzavřete novou smlouvu

  Změna dodavatele elektřiny není nic složitého a může jí provést každý.

 • 4. šetřete peníze

  Za elektřinu šetříte ihned. Připojení se nemění, pouze dodavatel.

 
 

Změna dodavatele elektřiny

Jestliže zjistíte, že by pro vaši domácnost nebo firmu bylo výhodné změnit dodavatele elektřiny, neodkládejte tento krok jen proto, že nemáte rádi papírování a složitou administrativu. Na změně dodavatele elektrické energie totiž v podstatě nic těžkého není.

1. Najděte si nejlevnějšího dodavatele elektřiny

Začněte tím, že si najdete toho nejvýhodnějšího dodavatele elektřiny. K tomu vám dobře poslouží jednoduchý on-line formulář, do kterého vyplníte několik údajů o parametrech odběru a také svoje kontaktní údaje. Formulář následně všechno potřebné spočítá za vás a sám vyhledá a navrhne toho nejvýhodnějšího dodavatele přesně na míru vašim potřebám. Jestliže si takto ověříte, že váš stávající dodavatel elektřiny pro vás skutečně není tím nejlevnějším a existuje jiný, který by vám naopak pomohl nějakou tu částku za spotřebu elektrické energie ušetřit, máte před sebou další krok, a tím je vypovězení smlouvy se stávajícím dodavatelem.

2. Vypovězte smlouvu se stávajícím dodavatelem

Tady narazíte patrně na největší omezení, které vás během změny dodavatele elektřiny čeká – na nutnost dodržet výpovědní lhůtu stanovenou ve smlouvě s původním dodavatelem. Lhůta bývá obvykle tříměsíční, setkat se ale můžete i se šestiměsíční výpovědní lhůtou. Pokud vás děsí administrativa spojená s výpovědí smlouvy, máte možnost požádat svého nového dodavatele, aby za vás tento krok vyřídil.

3. Zplnomocněte nového dodavatele

Nejjednodušším způsobem, jak změnu dodavatele elektřiny komplexně vyřídit, je zplnomocnění nového dodavatele elektické energie k příslušným úkonům. Dodavatel se tak vaším jménem postará nejen o vypovězení smlouvy se stávajícím dodavatelem, ale také o všechny náležitosti související s uzavřením smlouvy nové. I v tomto případě však buďte velmi obezřetní – nedůvěřujte podomním prodejcům a než smlouvu podepíšete, důkladně si ji prostudujte.

spočítat cenu pro můj region

 

Dodavatelé elektřiny

 

Tarify elektřiny

 

Názory uživatelů

Názor pana Kalába na změnu dodavatele elektřiny

Rostislav Kaláb

Můj známý mě upozornil na možnost změnit dodavatele elektřiny, proto jsem srovnal nabídky jednotlivých dodavatelů a rozhodl se pro změnu - ročně v našem domku ušetříme tisíce korun.