Jak ušetřit za elektřinu?

 • 1. vyplňte formulář

  Zadejte hodnoty do formuláře - vyplnění zabere pár minut, ušetřit můžete mnoho.

 • 2. porovnejte nabídky a vyberte tu nejvýhodnější

  Snadné porovnání dodavatelů elektřiny na trhu a jejich nabídek.

 • 3. uzavřete novou smlouvu

  Změna dodavatele elektřiny není nic složitého a může jí provést každý.

 • 4. šetřete peníze

  Za elektřinu šetříte ihned. Připojení se nemění, pouze dodavatel.

 
 

RWE Energie

Koncern RWE patří mezi pět největších energetických společností v Evropě. Ročně je 7 miliard EUR určeno na investice do ekologické a flexibilní výroby, což zahrnuje elektrárny, povrchové doly i rozvodné sítě. Firma je výrobcem elektřiny především v Německu, Holandsku a Velké Británii, rozšiřuje nadále postavení na trhu ve střední a jihovýchodní Evropě.

Nyní se skupina RWE v Česku skládá ze čtyř regionálních distribučních společností, jsou to RWE Energie (dřívější samostatné společnosti Západočeská plynárenská, Středočeská plynárenská a Severočeská plynárenská), dále Východočeská plynárenská, Severomoravská plynárenská a Jihomoravská plynárenská, které mají zatím vlastní status.

Součástí RWE v České republice je i RWE Plynoprojekt, který poskytuje služby jako je projektování, poradenství a investičního inženýrství. RWE Distribuční služby zajišťuje správu a údržbu zařízení pro distribuci zemního plynu, RWE Zákaznické služby vykonává veškerou komunikaci se zákazníky, RWE Gas Storage se zabývá provozem podzemních zásobníků plynu a přepravou uskladněného zemního plynu a RWE Interní služby vykonávají provozní a podpůrnou činnost pro všechny společnosti skupiny.

Společnosti skupiny patří k nejvýznamnějším sponzorům v Česku. Logo RWE je vidět na festivalech Pražské jaro nebo Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Na stálé projekty na podporu českého filmu a lyžování i další charitativní pomoc věnuje společnost RWE v České republice přes 80 milionů korun. Dlouhodobě existuje projekt RWE - energie českého filmu, na nějž společnost ročně dává přes 25 milionů korun.

spočítat cenu pro můj region

 

Dodavatelé elektřiny

 

Tarify elektřiny

 

Názory uživatelů

Názor pana Kalába na změnu dodavatele elektřiny

Rostislav Kaláb

Můj známý mě upozornil na možnost změnit dodavatele elektřiny, proto jsem srovnal nabídky jednotlivých dodavatelů a rozhodl se pro změnu - ročně v našem domku ušetříme tisíce korun.