Jak ušetřit za elektřinu?

 • 1. vyplňte formulář

  Zadejte hodnoty do formuláře - vyplnění zabere pár minut, ušetřit můžete mnoho.

 • 2. porovnejte nabídky a vyberte tu nejvýhodnější

  Snadné porovnání dodavatelů elektřiny na trhu a jejich nabídek.

 • 3. uzavřete novou smlouvu

  Změna dodavatele elektřiny není nic složitého a může jí provést každý.

 • 4. šetřete peníze

  Za elektřinu šetříte ihned. Připojení se nemění, pouze dodavatel.

 
 

Porovnání cen elektřiny

Nehodláte už platit více za elektřinu?

Vyplňte formulář pro online porovnání cen elektřiny a zjistěte jak se dá pro vaši domácnost nebo firmu získat levnější elektřina.

Platby za elektrický proud tvoří velmi výraznou položku v rozpočtu každé rodiny. Naše domácnosti jsou vybavené celou řadou nejrůznějších spotřebičů, které nám zpříjemňují běžné každodenní činnosti, usnadňují nezbytné domácí práce a vyplňují volné chvíle. Přestože se snažíte neplýtvat a šetřit, tak následná cena elektřiny spíš vzrůstá.

To platí hlavně kvůli přibývajícímu počtu elektrospotřebičů. Ty mají často menší spotřebu než jejich předchůdci (nejmarkantnější rozdíl v poměrů stáří - spotřeba je u ledniček a mrazniček), ale rozhodně ne každá domácnost byla dříve vybavena hned několika televizory, několika počítači, nabíječkami mobilních telefonů, mikrovlnnými troubami, elektrickou troubou a rychlovarnými konvicemi nebo kávovary.

Cena elektřiny se rok od roku zvyšuje

Průměrná cena elektřiny vzrostla v roce 2011 o 4,6 % . Samotná silová elektřina dokonce v minulém roce zlevnila, ale navýšily se povinné poplatky za distribuci a podporu obnovitelných energií. Většina dodavatelů již zveřejnila ceník elektřiny 2012, takže je možný výpočet ceny elektrické energie pro domácnost. Jisté je, že cena elektřiny 2012 opět narostla, v průměru o dalších 3,4 %. Oproti minulému roku stoupla v celé České republice cena za silovou energii a naopak klesla cena paušálu za distribuci.

Rozdíl činí i v nejlevnější sazbě D02d podle kalkulace ceny elektřiny jednotlivých dodavatelů až 1500 korun za rok. Ceny elektrické energie se liší i podle regionů - krajů. Nejlevnější elektřina v ČR bude při jednoduchém srovnání od menších dodavatelů, protože nejvíce zvyšuje své ceny dominantní ČEZ, ostatní se drží spíš zpátky a cena elektřiny za 1 kWh u nich roste o trochu méně.

Nejlevnější elektřinu zjistíte porovnáním dodavatelů

Ti z nás, kteří používají elektřinu navíc i k vytápění, musí sáhnout do peněženky ještě hlouběji. Napadlo vás ale někdy, že byste mohli své výdaje za elektřinu podstatně snížit pouhým výběrem vhodného dodavatele? Vyplňte jednoduchý formulář - kalkulačka ceny elektřiny. Pokud znáte svou přesnou spotřebu, tak se vám okamžitě zobrazí přehledný ceník a poté snadno zjistíte, zda je váš dodavatel elektřiny skutečně tím nejvýhodnějším.

 

Názory uživatelů

Názor pana Tomana na změnu dodavatele elektřiny

Stanislav Toman

Hledal jsem pro náš nový dům nejlevnějšího dodavatele elektřiny. Rozdíly v cenách jsou obrovské, vybral jsem tedy nejlevnějšího dodavatele elektřiny a jsem spokojený.