Jak ušetřit za elektřinu?

 • 1. vyplňte formulář

  Zadejte hodnoty do formuláře - vyplnění zabere pár minut, ušetřit můžete mnoho.

 • 2. porovnejte nabídky a vyberte tu nejvýhodnější

  Snadné porovnání dodavatelů elektřiny na trhu a jejich nabídek.

 • 3. uzavřete novou smlouvu

  Změna dodavatele elektřiny není nic složitého a může jí provést každý.

 • 4. šetřete peníze

  Za elektřinu šetříte ihned. Připojení se nemění, pouze dodavatel.

 
 

Porovnání cen elektřiny

Nehodláte už platit více za elektřinu?

Vyplňte formulář pro online porovnání cen elektřiny a zjistěte jak se dá pro vaši domácnost nebo firmu získat levnější elektřina.

Platby za elektrický proud tvoří velmi výraznou položku v rozpočtu každé rodiny. Naše domácnosti jsou vybavené celou řadou nejrůznějších spotřebičů, které nám zpříjemňují běžné každodenní činnosti, usnadňují nezbytné domácí práce a vyplňují volné chvíle. Přestože se snažíte neplýtvat a šetřit, tak následná cena elektřiny spíš vzrůstá.

To platí hlavně kvůli přibývajícímu počtu elektrospotřebičů. Ty mají často menší spotřebu než jejich předchůdci (nejmarkantnější rozdíl v poměrů stáří - spotřeba je u ledniček a mrazniček), ale rozhodně ne každá domácnost byla dříve vybavena hned několika televizory, několika počítači, nabíječkami mobilních telefonů, mikrovlnnými troubami, elektrickou troubou a rychlovarnými konvicemi nebo kávovary.

Cena elektřiny se rok od roku zvyšuje

Průměrná cena elektřiny vzrostla v roce 2011 o 4,6 % . Samotná silová elektřina dokonce v minulém roce zlevnila, ale navýšily se povinné poplatky za distribuci a podporu obnovitelných energií. Většina dodavatelů již zveřejnila ceník elektřiny 2012, takže je možný výpočet ceny elektrické energie pro domácnost. Jisté je, že cena elektřiny 2012 opět narostla, v průměru o dalších 3,4 %. Oproti minulému roku stoupla v celé České republice cena za silovou energii a naopak klesla cena paušálu za distribuci.

Rozdíl činí i v nejlevnější sazbě D02d podle kalkulace ceny elektřiny jednotlivých dodavatelů až 1500 korun za rok. Ceny elektrické energie se liší i podle regionů - krajů. Nejlevnější elektřina v ČR bude při jednoduchém srovnání od menších dodavatelů, protože nejvíce zvyšuje své ceny dominantní ČEZ, ostatní se drží spíš zpátky a cena elektřiny za 1 kWh u nich roste o trochu méně.

Nejlevnější elektřinu zjistíte porovnáním dodavatelů

Ti z nás, kteří používají elektřinu navíc i k vytápění, musí sáhnout do peněženky ještě hlouběji. Napadlo vás ale někdy, že byste mohli své výdaje za elektřinu podstatně snížit pouhým výběrem vhodného dodavatele? Vyplňte jednoduchý formulář - kalkulačka ceny elektřiny. Pokud znáte svou přesnou spotřebu, tak se vám okamžitě zobrazí přehledný ceník a poté snadno zjistíte, zda je váš dodavatel elektřiny skutečně tím nejvýhodnějším.

 

Názory uživatelů

Názor paní Kotlářové na změnu dodavatele elektřiny

Jana Kotlářová

S manželem jsme v důchodovém věku, proto je pro nás zásadní platit za energie co nejméně. Našli jsme nejlevnějšího dodavatele, ročně to pro nás znamená tisícové úspory.